Björn Axéns huvudkontor



Birger Jarlsgatan 124
114 20 Stockholm
08-545 27 350
info@bjornaxen.se


Kontaktpersoner

General Manager:

Johan Hellström johan.hellstrom@bjornaxen.se

CEO:

Daniel Karlsson daniel.karlsson@bjornaxen.se

Creative Director :

Peter Hägelstam peter.hagelstam@bjornaxen.se 

Operations Manager:

Magnus Larsson magnus.larsson@bjornaxen.se

Customer Relations Mgr & HR:

Kristina Lindman kristina.lindman@bjornaxen.se 


MARKNAD

Marketing Manager:

Anna Berndt anna.berndt@bjornaxen.se 

Content Producer:

Emma Hallberg emma.hallberg@bjornaxen.se

Marketing Project Leader:

Anna Källsen Samuelsson anna.kallsen@bjornaxen.se

Marketing Assistant:

Nathalie Liborius  nathalie.liborius@bjornaxen.se


PRODUKT & SÄLJ

Product Manager:

Lisa Bontin lisa.bontin@bjornaxen.se 

Product Assistant:

Nathalie Sannemalm nathalie.sannemalm@bjornaxen.se

Sales Manager:

Niklas Karlsson niklas.karlsson@bjornaxen.se

Junior KAM/Säljassistent:

Siri Wickman siri.wickman@bjornaxen.se

Senior Retail Ambassador:

Lina Ressner lina.ressner@bjornaxen.se


EKONOMI/LOGISTIK

CFO:

Johan Asperyd johan.asperyd@bjornaxen.se 

Ekonomiassistent:

Marja Lassila Perona marja.lassila@bjornaxen.se

Controller:

Nathalie Eriksson nathalie.eriksson@bjornaxen.se (föräldraledig)

Controller:

Elina Magnusson elina.magnusson@bjornaxen.se

Supply Chain Manager:

Veronica Hammar veronica.hammar@bjornaxen.se


ACADEMY

Program Manager/Legitimerad Yrkeslärare:

Helen Pellbäck helen.pellback@bjornaxen.se

Program Manager:

Petra Lundin petra.lundin@bjornaxen.se

Utbildnings- och marknadskoordinator/VD-assistent:

Maria Zetterblom maria.zetterblom@bjornaxen.se

Utbildningsansvarig Makeup:

Jessica Jarmteg jessica.jarmteg@bjornaxen.se


PRESS

Presskontakt:

Anna Lignell  anna@partprojects.se



Hitta till oss:


Visa karta

Närmsta T-banestation:

Tekniska Högskolan